12.05.2022
Bölge Müdürlüğümüzde Yangın Ekipleri İş Başı Eğitimleri Başladı

Bölge Müdürlüğümüze bağlı Kars ve Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüklerinde 10 Mayıs 2022 Salı günü orman yangınlarıyla mücadele eden ekiplerin iş başı eğitimleri başladı.

Ağrı ve Ardahan Orman İşletme Müdürlüklerinde devam eden eğitime İşletme Müdürlüğü Teknik Personeli, Orman Muhafaza Memurları ve Yangın İşçileri katıldı.

Bölge Müdürümüz Oktay Ayatay, “Bu eğitimlerin en önemli amacı bilgilerimizin tazelenmesi, hazırlıklarımızın tamamlanması ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza bu çerçevede entegrasyonu sağlamaktır. Yangın ekibi işbaşı eğitimi, önümüzdeki hafta içeresinde kalan 6 Orman İşletme Müdürlüğümüzde devam edilmesi planlanmıştır. Bu vesile ile orman yangınlarının az hasarla geçmesini temenni ediyorum. Yangın ekiplerimize kolaylıklar diliyorum" dedi.

Bölge Müdürlüğümüz Koruma Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde; orman yangınlarında kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımlar, arazözlerde bulunan çeşitli araç gereç ve aparatların kullanımı, Orman Yangınlarıyla Mücadelede dikkat edilecek hususlar, telsizlerin kullanımı ve bakımları, yangınlara en kısa sürede nasıl müdahale edilmesi gerektiği ve yangınlara erken müdahalenin önemi Koruma Şube Müdürü V. Murat Acar, Araştırmacı Metin Ayık ve Tekniker M. İrşad Kurt tarafından uygulamalı anlatılarak tatbikatlar gerçekleştirildi. Yazdır