31.05.2022
Bölge Müdürlüğümüzde Yangın İşbaşı Eğitimleri Tamamlandı

Bölge Müdürlüğümüze bağlı tüm Orman İşletme Müdürlüklerinde orman yangınlarıyla mücadele eden ekiplerin iş başı eğitimleri 30 Mayıs 2022 tarihinde Iğdır'da tamamlandı.

Bölge Müdürümüz Oktay Ayat​ay, “Yangın iş başı eğitimlerimizi bugün Iğdır Orman İşletme Müdürlüğümüzde yaptığımız programla tamamladık. Yaptığımız eğitim ve tatbikatlarla bilgilerimizi tazeledik. Varsa eksiklerimiz yerinde gördük ve çözümünü yine yerinde giderdik. Eğitimlerimiz ve tatbikatlarımız oldukça verimli geçti. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu vesile ile orman yangınlarının az hasarla geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Eğitim çalışmalarına İşletme Müdürlüğü Teknik Personeli, Orman Muhafaza Memurları ve Yangın İşçileri katıldı.

Bölge Müdürlüğümüz Koruma Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde; orman yangınlarında kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımlar, arazözlerde bulunan çeşitli araç gereç ve aparatların kullanımı, orman yangınlarıyla mücadelede dikkat edilecek hususlar, telsizlerin kullanımı ve bakımları, araç telsizleri, sabit telsizler ve rölelerin tamir ve bakımı, yangınlara en kısa sürede nasıl müdahale edilmesi gerektiği ve yangınlara erken müdahalenin önemi Koruma Şube Müdürü  Murat Acar, Araştırmacı Metin Ayık ve Tekniker M. İrşad Kurt tarafından uygulamalı anlatılarak tatbikatlar gerçekleştirildi.


Yazdır