02.06.2022
Erzurum'da Fidanlar Toprakla Buluştu

Erzurum'da, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında ağaç sayısının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla "Tableti, telefonu bırak doğaya bak" temasıyla fidan dikildi.

İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, Erzurum Valisi Okay Memiş, Bölge Müdürümüz Oktay Ayatay, Bölge Müdürlüğümüz ve sağlık görevlileri ile öğrenciler hazırlanan alanlara bölgenin toprak yapısına ve doğal şartlarına uygun fidanları dikti.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken Dağı'nda uzun zamandır Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince fidan dikimi yapıldığını anımsatarak, "Bizim temamız 'telefonu, tableti bırak doğaya bak'. Palandöken'de neredeyse 1 milyon fidan diken Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. 2 bin 900 rakımda bile ağaç diktik ve 4 yıldır tamamlama dikimi yapıyoruz. Bu fidanlarda yüzde 85 oranında başarımız var, bunlar devam edecek." diye konuştu.

Bölge Müdürümüz Oktay Ayatay, sağlık çalışanları ve öğrenciler ile birlikte fidan dikti.

Etkinliğe, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Polat, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Bölge Müdürümüz Oktay Ayatay ve İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir katıldı.Yazdır